Beton Kırma İstanbul Karotçusu

Karotla Beton Kesimi

İnşaat sektörü için gerekli olan eylemler arasında karotla beton duvar ve yerlerin kesimi işlemleri gelmektedir. Bu işlemlere örnek olarak bahçe duvarlarının yıkım çalışmaları, mimari değişimler, duvar kesimi, kolon ve kiriş kesimi gibi işler sayılabilir ve bunların karotla kesme yöntemiyle yapılması inşaatın ya da tadilatın hızını oldukça arttırdıkları ve kolayca uygulanabildikleri için oldukça önem taşıyan uygulamalardır.

Özellikle yeni kapı ve pencere alanlarının açılması için çok faydalı olan bu sistem, perde duvarlarda kullanıldığında da kesilecek alanda herhangi bir hata yaratmamaktadır. Perde duvar kesiminin kullanıldığı alanlar;

  • Pencere yeri açılımı,
  • Kapı yeri açılımı,
  • Pencere ya da kapı alanlarını büyütme,
  • Çeşitli tadilatlar gereği

olarak sıralanabilir.

Ayrıca döşeme parçalarının sökülmesi, genleşme derzlerinin açılması, kaldırımların yenilenmesi gibi pek çok alanda da kesimi işlemleri uygulanmaktadır. Bunlara ilaveten merdiven ve asansör boşluklarının kesimi için de karotla beton kesiminden yararlanılabilir. Kesimin doğru bir şekilde yapılması, az ses ve toz çıkarması, sert zeminlerde bile sonuç vermesi sayesinde yatay ve düşey beton yapı elemanları üzerinde yapılacak kesim işlemlerinde karot kullanımı ile hem büyük kolaylık hem de ekonomik açıdan yarar sağlanmaktadır.

Karotla beton kesiminin zorluğu, kesilecek olan betonun sertliği, kalınlığı, içeriği ve delik sayısı gibi faktörlere göre değişir. Bu sebeple karot delim fiyatları da bu durumlara farklılaşabilir.

Karotla Beton Kesimi Nasıl Yapılır?

Betonarme binalarda beton kesmek için yapılan işlemler, son yıllarda oldukça yaygınlık göstermektedir. Çünkü hem hızlı hem de pratik bir çözüm yolu sunmaktadır.

Beton kesme işlemi yapılırken maksimum uç çapından daha büyük bir alanın kesilmesi gerektiğinde ilk iş, kesilecek alanın çevresinin çizilmesidir. Karot sayesinde, çizilen bu alanın çevresinde birbirini kesen çok sayıda delik açılır. Bu şekilde beton kesilerek istenilen ölçülerde deliklerin açılması mümkün olur. Geometrik olarak sadece dairesel değil, kare, dikdörtgen, çokgen deliklerin oluşturulabilmesi mümkündür.

Fakat bu işlemler gerçekleştirilirken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Kesim işlemleri yapılırken betonda çatlama meydana gelebilir ve bu da tüm duvarın veya betonarme döşemenin kullanılmaz hale gelmesine sebep olup maddi hasar yaratabilir. Aynı zamanda çevredeki binalara zarar verilmemesine de dikkat edilmelidir.

Siz de karotla beton kesme hizmetimiz hakkında bilgi veya fiyat almak isterseniz, yukarıdaki telefon numaralarından bizi arayabilir ya da dilerseniz whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir