İstanbul Beton Delme

Karotla Beton Delimi

Proje aşamasında unutulan ya da o an için ihtiyaç duyulmayan genelde kapı, pencere, tesisat, havalandırma boşlukları, tesisat boşlukları ya da diğer boşluklar için karotla beton delimi yapılması gerekmektedir. Bunlara ilaveten;

  • Tesisat döşenmesi,
  • Gider açılması,
  • Klima giderinin açılması,
  • Kapı ya da pencere alanı oluşturmak,
  • Yapının dayanıklılığını ölçmek,

Amaçlarıyla karotla beton delme işlemleri yapılmaktadır.

Karot sadece beton üzerindeki belirli bir alana basınç uygulayarak delme işlemi yapmaktadır. Bu sayede, normalde kesilmesi ya da delinmesi oldukça zor olan beton gibi bir malzemeye, karotun çalıştığı alanda delik açılması kolay bir şekilde yapılabilmektedir.Beton yapılarda delme ve büyük çaplarda daireler açma işleri sadece karot delimi yöntemi ile mümkün olabilmektedir

Karot delme işlemleri, genelde asfalt zeminler, beton zeminler ve perde duvarlar gibi sert yüzeylerde uygulanmaktadır. Ancak öbekleşmiş olan beton yığınlarının delinmesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca, beton yüzeylere ilaveten, mermer ve taş gibi sert olan farklı malzemelerin kesiminde de kullanılabilmektedir.

Delinecek olan betonun sertliği, kalınlığı, içeriği ve delik sayısı gibi faktörler işin zorluğunu belirler ve bu sebeple karot delim fiyatları da bu durumlara göre değişir.

Karotla Beton Delimi Nasıl Yapılır?

Uzman ekip tarafından, karotun işlem yapılacak alana yerleştirilmesinden önce gerekli olan hazırlık yapılmaktadır. Yanlış yerden delme işleminin yapılması, binanın yapısında ciddi hasarlar oluşturabileceği için önceden işlemin nerede ve nasıl yapılacağı saptanmaktadır. Duruma göre kuru ya da sulu basınç uygulaması uygulanmaktadır. Genelde sulu basınç uygulaması seçilmektedir çünkü bu sayede makinenin ısınması ya da başlıkların zarar görmesi engellenirken, daha fazla basınç da uygulanmaya olanak vermektedir. Daha sonra işlem yapılacak alana çelik dübeller vasıtası ile sabitlenen karot çalışmaya başlamaktadır. Son derece hızlı ve esasında basit bir işlem olan beton delimi bu şekilde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Fakat beton oldukça sert bir malzeme olduğu için bu işlemin ancak uzman bir ekip ve yeterli teçhizat ile sağlanması gerekmektedir. Beton delimi esnasında karot makinesinin iyi bir şekilde sabitlenmesi önemlidir. Delme işlemi sırasında makineye verilen suyun şiddeti iyi ayarlanmalıdır; ne az tazyikli ne de şiddetli tazyikli olmalıdır. Karot makinesinin iyi olması ve işlem sırasında arızalanmaması da bu işlem sırasında dikkat edilen noktalardandır.

Siz de karotla beton delmeve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi veya fiyat almak isterseniz, yukarıdaki telefon numaralarından bizi arayabilir ya da dilerseniz whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir